Olaf Bronowicz :: edent :: chirurg stomatolog

Wrocław :: Implanty, protetyka, leczenie, wybielanie zębów, chirurgia stomatologiczna, usuwanie kamienia nazębnegoZainstaluj plugin Adobe Flash Player

Get Adobe Flash player
 

Mosty protetyczne.

Jest to praca protetyczna, umożliwiająca odtworzenie utraconych zębów. Dzięki tej technologii możliwe jest przywrócenie kształtu, kolru, symetrii łuków zębowych i pełne odtworzenie funkcji żucia. Most jest projektowany na zębach lub implantach. Aktualnie nie łączy się w jedną konstrukcję zęba z implantem. Odtworzenie utraconych zębów zapobiega powstawaniu uszkodzeń opisanych w dziale Utrata zęba.

W celu wykonania mostu lekarz oszlifowuje zęby sąsiadujące z luką , która powstała po usunięciu zęba. Zęby są zmniejszane o około 2 mm. Po oszlifowaniu zostają wykonane natychmiastowe korony tymczasowe , które do czasu zacementowania gotowego mostu, zabezpieczają zęby przed podrażnieniem i przywracają ich akceptowalny wygląd. Następnie wykonuje się wycisk specjalna masą silikonową i wysyła się go do laboratorium techników protetycznych.

Technicy, po doborze koloru przygotowują most naśladujący własne zęby. Przywracają w ten sposób ciągłość łukowi zębowemu. Most poza naturalnym wyglądem zabezpiecza przed niszczącym działaniem bakterii. Most składający się z dwóch koron połączonych ze sobą brakującymi zębami.

Most zbudowany jest z dwóch struktur :

  • wewnętrzna warstwa stanowi szkielet konstrukcji, odpowiedzialny przede wszystkim za wytrzymałość s zbudowany ze stopów metalu, tytanu , złota lub cyrkonu. Więcej na temat różnic pomięzy poszczególnymi materiałami w dziale Korona protetyczna
  • zewnętrzna warstwa zbudowana z porcelany nazywana licówką, odpowiedzialna jest za estetyczne dopasowanie do zębów naturalnych.